O festiwalu

POCZĄTKI...

Pomysł organizacji międzynarodowego festiwalu kizomby w Warszawie narodził się w naszej głowie w 2009 r., gdy taniec ten dopiero raczkował w Polsce i prawie całej Europie. Wszystko za sprawą Oli Leszczewicz, instruktorki, działającej w środowisku polskiej salsy od początku jego istnienia, od 1998 r. , a jednocześniej zafascynowanej Portugalią tamtejszym środowiskiem tanecznym, w tym właśnie kizombą, z którą tam po raz pierwszy się zetknęła i zapragnęła przenieść na polski grunt.

Zanim pojawił się festiwal - od 2006 r. organizowaliśmy niewielkie warsztaty z najlepszymi wówczas ekspertami w tej dziedzinie: Benjamim Nande, Kwenda Lima, Iris de Brito, Afrolatin Connection.  W końcu "dojrzeliśmy" do idei organizacji dużego wydarzenia, które połączyłoby wielu miłośników tego tańca z całego świata.

Pierwsza edycja, która skupiła w marcu 2010 r. w Warszawie około 200 zakręconych, zafascynowanych rytmami Afryki osób, okazała się sukcesem, który dał nam siłę i motywację, aby działać dalej. Kto z Was pamięta pierwszy skład festiwalu? A tamte imprezy w warszawskim, nieistniejącym już, klubie SOTANO? :)

Od tamtej pory co roku odbywają się kolejne edycje, każda z nich przyciągała coraz więcej uczestników, z coraz większej ilości krajów, takich jak Niemcy, Litwa, Portugalia, Białoruś, Słowacja, Czechy, Łotwa, Finlandia, Holandia, Francja, Wielka Brytania, nawet Australia i  USA. Wiele razy  miejsca na festiwal kończyły się na kilka tygodni przed datą wydarzenia. - rzecz rzadko spotykana w świecie kongresów tanecznych. Na początku  towarzyszyło nam także duże wsparcie ze strony Ambasady Angoli w Polsce, za które bardzo dziękujemy!

Śmiało możemy powiedzieć, że przez te lata "urośliśmy" już ponad pięciokrotnie. Teraz zbieramy siły i energię na kolejną edycję Warsaw Kizomba Festival. Czekamy na Was w Warszawie 17-19 kwietnia 2020!