O nas

POCZĄTKI...

Pomysł organizacji międzynarodowego festiwalu kizomby w Warszawie narodził się w naszej głowie w 2009 r., gdy taniec ten dopiero raczkował w Polsce i prawie całej Europie.

A jednak - pierwsza edycja, która skupiła w marcu 2010 r. w Warszawie około 200 zakręconych, zafascynowanych rytmami Afryki osób, okazała się sukcesem, który dał nam siłę i motywację, aby działać dalej. Kto z Was pamięta pierwszy skład festiwalu? A tamte imprezy w warszawskim, nieistniejącym już, klubie SOTANO? :) 

Od tamtej pory odbyły się jeszcze cztery edycje, każda z nich przyciągała coraz więcej uczestników, z coraz większej ilości krajów, takich jak Niemcy, Litwa, Białoruś, Słowacja, Czechy, Łotwa, Finlandia, Holandia, Portugalia, Francja, Wielka Brytania, nawet USA. Co roku miejsca na festiwal kończyły się na kilka tygodni przed datą wydarzenia. - rzecz rzadko spotykana w świecie kongresów tanecznych. Niezmiennie od początku towarzyszy nam także wsparcie ze strony Ambasady Angoli w Polsce, za które bardzo dziękujemy!

Śmiało możemy powiedzieć, że przez te 6 lat "urośliśmy" już ponad pięciokrotnie. 

Teraz zbieramy siły i energię na dziewiątą już edycję Warsaw Kizomba Festival. Czekamy na Was w Warszawie 20-23 kwietnia 2018 r. 

 


 

9th WARSAW KIZOMBA FESTIVAL

 

Zapraszamy Was do spotkania ze śmietanką światowej kizomby - takich nazwisk na jednym wydarzeniu nie znajdziecie nigdzie w Polsce! 

W tym roku uczymy się i bawimy tak jak poprzednio - w hotelu Warszawa Novotel Okęcie****.

 9wkfposter

 

 

 

 

 

 

Back to top