COVID-19 vs. WKF 1:0

Droga Rodzino Warsaw Kizomba Festival,

Pomimo naszych szczerych nadziei, niestety COVID-19 coraz bardziej się rozprzestrzenia - szkoły, uczelnie są zamykane, a wydarzenia i zgromadzenia odwoływane. Wkrótce zacznie obowiązywać także ograniczenie podróżowania.

Jest to nie tylko nielegalne w świetle prawa w tej chwili, ale także byłoby skrajnie nieodpowiedzialne kurczowo trzymać się organizacji takiej imprezy jaką jest WKF. Festiwal taneczny, gdzie setki ludzi z całego świata przytulają się w tańcu cały dzień to wydarzenie bardzo wysokiego ryzyka, i nawet jedna osoba mogłaby narazić setki na zakażenie.

Dlatego z bólem serca musimy podjąć decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji WKF. ☹

Część z Was prosiła nas aby poczekać kilka tygodni i zobaczyć co przyniesie kwiecień. Niestety nie zanosi się na szybką poprawę sytuacji, a podobnie jak wielu organizatorów takich wydarzeń, także i my ponieśliśmy już bardzo wysokie koszty organizacyjne, których nie uda nam się odzyskać. Z każdym dniem te koszty rosną, więc rozchodzi się także o to, by stracić jak najmniej i, miejmy nadzieję,  utrzymać WKF przy życiu pomimo tego kryzysu.

Planujemy organizację mniejszego międzynarodowego festiwalu tego lata, nazwijmy go roboczo WKF 10 i ½  (data i skład wkrótce), i mamy nadzieję że rok 2021 przyniesie nam sprzyjające okoliczności aby powrócić do organizacji 11 WKF  takiego, do jakiego jesteście przyzwyczajeni.

Pracujemy nad przyjazną procedurą refundacji biletów, dajcie nam proszę na to jeszcze kilka dni.

Będzie można też przenieść pass na przyszły rok, albo wykorzystać na WKF 10 ½ . Wkrótce podamy wszystkie szczegóły i możliwości.

Życzymy Wam zdrowia! Nie pozwólmy temu wirusisku roznieść się bardziej i zabić do reszty naszych pasji!

Ola Leszczewicz & Festival Team